top of page

RSG Performance Group

Public·110 members

[[[TRANSMETIM**]''']] Republika Çeke Shqipëria shiko live 07.09.2023


(SHIKO TV) Republika Çeke Shqipëria shiko live 07/09/2023


Mendoj se tekniku jonë ka punuar mirë, është treguar serioz dhe kompakt. Tani pritet shfaqja, presim ekipin në fushën e lojës. Mund të luajmë në sulm, por duhet të mbrohemi mirë. Ne nuk jemi skuadër që shënojmë shumë gola, ne jemi skuadër që duhet të përfitojmë nga gabimet e të tjerëve. Mendoj se faza sulmuese duhet të jetë e balancuar.


Rudi, në sytë tuaj, cila është pika e fortë e këtij ekipi dhe cila është pika e dobët? Nuk mendoj që një Kombëtare si ne ka pika të dobëta dhe të forta. Mendoj se duhet të kemi një grup të konsoliduar. Pika e dobët ka të bëjë edhe me individualitetet, ku mund të ketë lojtarë që mund të duan të bëhen protagonistë. Skuadra ka nevojë të jetë e bashkuar. Kemi sulmues pafund këtë periudhë, mendon realisht që Silvinjo do t’i luajë në sulm këto dy sfida? Sylvinho i ka bërë mirë punët e shtëpisë. Lojtarët kanë nevojë për përvojë dhe kjo gjë i bën të kuptojnë sesi funskionon mentaliteti shqiptar.


Syri | Lajmi i funditSYRI. net është agjencia më e madhe e lajmeve në Shqipëri, që brenda një kohe të shkurtër është kthyer në lider të informacionit. Në SYRI. net do të gjeni opinionistë më me emër në vendin tonë, investigime dhe lajme që nuk do ti gjeni diku tjetër. Lajmet në SYRI. net janë prodhim i SYRI. net dhe nuk lejohet marrja e tyre pa një komunikim të mëparshëm me redaksinë. Ju ftojmë të klikoni dhe të na shkruani sa herë që ju mendoni se duhet. Stafi i SYRI.


Jemi një skuadër që po rritemi. Edhe skuadra polake nuk është më në nivelin e tyre maksimal. Na duhet të jemi të fokusuar, janë ndeshje që do vërtetojnë punën e skuadrës. Stafi i ri ka sjellë energji të re. Do të shikojmë forcën e karakterit të skuadrës. Na duhet të kemi besim, na duhet të luftojmë ën çdo metër të fushës. Këto janë dy skuadra që mund të konkurrojnë ndaj nesh. Janë dy shtete të mëdha në futbollin botëror. Ne jemi një Kombëtare e re dhe po ndertohemi gradualisht. Kemi lojtarë që kanë ambicie për t’u bërë lojtarë të mëdhenj. Në grup kemi një frymë të mirë.


Kombëtarja mbërrin në Çeki, mesfushori kuqezi nuk ia del


VIDEO/ Sylvinho ka kujtime të bukura nga Praga, shijoni golin e shënuar nga trajneri i kuqezinjve përballë çekëve - Gazeta Shqiptare OnlineLAJMI I FUNDIT 19:51 - 06. 09. 23 Trajneri i kombëtares shqiptare, Silvinjo, ka kujtime mjaft interesante nga e kaluara e tij si futbollist kur bëhet fjalë për Pragën. Ish-futbollisti brazilian, ka lënë shenjë me një supergol në Ligën e Kampioneve në vitin 2000, kur vishet fanellën e Arsenalit. Në ndeshjen e “topçinjve” përballë Sparta Pragës në fazën në grupe të turneut, tekniku aktual i kombëtares shqiptare ishte ai i cili shënoi golin e vetëm në fitoren 1-0 të skuadrës së tij.


[[[SPORT TV**]===]] Republika Çeke Shqipëria transmetim i dr


Kumbulla dhe Broja janë mungesa shumë të rëndësishme. Fatmirësisht ekipi ka lojtarë të rëndësishëm për të zëvendësuar këta lojtarë. Kemi emra të rinj si Mitaj, Muja, Daku, afroi Jasir Asanin, po i jep peshë dyshes Asllani-Bajrami, emra pa fund ketë periudhë Vata, a është ky momenti ideal për t’i marrë frytet? Duhet të jetë ky momenti i duhur për të bërë mirë pasi këto janë ndeshjet kryesore. Sidomos, ndeshja e dytë me Poloninë, besoj se është tepër vendimtare.


Duke provuar vendosje taktike dhe situata të ndryshme loje. Lexoni edhe: Tjetër goditje nga Arabia, sulmuesi i Atl. Madrid feston ditëlindjen dhe firmos me Al-Shabab VIDEO/ Kombëtarja prag ndeshjeve me Çekinë dhe Poloninë/ “Rrëfehen” Roshi, Muçi, Strakosha Berisha dhe Hysaj Asnjë mungesë në Europian, por kush është dhe si vjen Çekia ndaj Shqipërisë? Shpenzimet në merkato, Premier League sa katër ligat e tjera kryesore të marra së bashku Forma e lojtarëve është e mirë dhe deri më tani nuk ka probleme fizike për asnjërin. Atmosfera te kuqezinjtë është shumë pozitive dhe i gjithë grupi është optimist për një rezultat të mirë.


ndeshje live shqiperi


Ka bllokuar projektin, SPAK ta thërrasë sot dhe jo nesër


(FUTBOLLI<) Ishujt Faroe Shqipëria shiko live 20 qershor 202


Czech Republic vs Albania live score, H2H and lineups


“Do jenë ndeshje shahu”, Vata i bindur: Sylvinho ka bërë grup, të tregojmë karakter (VIDEO)Shqipëria po përgatitet për ndeshjet kualifikuese të Euro 2024, ku me 7 shtator luan ndaj Çekisë, ndërsa jo më pak e rëndësishme është edhe ndeshja ndaj Polonisë me 10 shtator. Ish-kapiteni kuqezi Rudi Vata, në një intervistë ekskluzive për News 24 dha mendimin e tij në prag të këtyre dy takimeve. Vata vlerësoi në maksimum sfidën ndaj Çekisë duke thënë se i pret të gjitha rezultatet, por theksoi se ekipi duhet të bëjë kujdes në këtë takim, për të mos humbur ndonjë futbollist të rëndësishëm për sfidën me Poloninë. Kapiten, i gjithë ambienti kuqezi synon “Euro2024”, është ky një objektiv konkret, i mundshëm? Janë ndeshje qe na mbajnë në lojë.


Zjarre apokaliptike/ Greqia tërhiqet pas disa orësh


Sfida delikate ndaj Çekisë, trajneri Sylvinho përvijon formacionin. Dilema e vetme në sulmKombëtarja shqiptare ka zhvilluar mbrëmë seancën zyrtare stërvitore në stadiumin “Fortuna Arena” të Pragës, duke mbyllur kështu edhe përgatitjet për duelin e rëndësishme të kualifikueseve të "Euro 2024" ndaj Republikës Çeke.


[[[TV drejtpërdrejt==]]((] Republika Çeke Shqipëria shiko li


Syri | Lajmi i fundit


FSHF - Federata Shqiptare e Futbollit


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page