top of page

RSG Performance Group

Public·112 members

(ŽIVÝ PŘENOS TV@@@) Slovinsko Severní Irsko přenos 7 září 2023


před 5 hodinami — Česko Severní Irsko přenos živý 18. Termín: 26. 2019Hledám spolucestující: Bulharsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Řecko, ...
Slovinsko - Sev. Irsko | ONLINE | 7.9.2023 20:45 | Kvalifikace


Severoirské bezvládí: Pat kolem protokolu blokuje státní správu, unionisty znervózňuje demografieAmerická sněmovna reprezentantů a Shromáždění Severního Irska – takzvaný Stormont – mají několik společných rysů. Obě komory jsou zákonodárnými sbory svých zemí. Složení obou určily volby v minulém roce. A ještě minulý týden platilo, že ani jedna sněmovna nemá vedení. Za oceánem se republikánovi Kevinu McCarthymu podařilo přesvědčit skupinu konzervativních straníků a po patnácti hlasování v řádu několika dní stanul v čele Sněmovny reprezentantů.


Každý poslanec od nového roku přichází kvůli osekaným pravomocem v přepočtu téměř o jedenadvacet tisíc korun měsíčně. Bezmocná vládaZatímco politické vedení zůstává v nedohlednu, řídí šest panství Severního Irska devět nevolených vrcholných úředníků, kteří jinak pracují pro Stormont jako tajemníci pro různé oblasti. Jakožto odborníci by ale neměli činit důležitá rozhodnutí, konkrétněji jakákoliv, která by za běžných okolností musel učinit ministr vlády. Hranice pro posouzení je ale tenká a jak upozorňuje server irské veřejnoprávní služby RTÉ, některá rozhodnutí by v budoucnu mohla skončit u soudu.


Příprava na Ligu národů. Fotbalistky se utkají se 13. 7. 2023 — Severní Irsko se loni poprvé v historii kvalifikovalo na mistrovství Evropy, kde nasbíralo cenné zkušenosti ze zápasů s velkými soupeři,


Poslanci tratí na platechSeveroirský mocenský pat samozřejmě sleduje i Londýn. Najít řešení se pokoušel kabinet Borise Johnsona, který brexitovou dohodu s Bruselem podepsal. Tehdejší ministryně zahraničí Liz Trussová chystala jednostrannou změnu protokolu, před čímž varoval Dublin i Brusel. Jako premiérka za svou jepičí vládu Trussová nezvládla s blokací severoirské exekutivy nic udělat, a problém tak řeší už třetí britský premiér. Ani Rishi Sunak, jenž v minulosti byl k protokolu kritický, ale k průlomu zatím nedošel. Naopak, situace se nadále komplikuje.


Zatímco ale DUP ztrácela podporu voličů, získávala díky probrexitovým postojům přízeň Londýna, konkrétně konzervativců, kteří se o vystoupení z EU zasazovali. Když v roce 2017 Theresa Mayová nedokázala získat ve volbách většinu, byla to právě DUP, která konzervativce podpořila a získala tím silné slovo, které se ale neopíralo o širokou podporu voličů. Od konzervativců dostávala sliby, že brexit nenaruší Spojené království, jenže severoirský protokol nakonec šel proti takovým zárukám. Kontroly zboží v Irském moři prohlubují obavy unionistů o jejich místo ve Spojeném království a DUP se nyní skrze tyto nálady snaží obnovit důvěru voličů, kteří se uchylují například k Alianční straně Severního Irska, jež neproklamuje jasný postoj k otázce setrvání ve Spojeném království či sjednocení s Irskem.


Unionistické obavyV roce, kdy si region připomene čtvrtstoletí od podpisu Velkopáteční dohody, tak zůstává nad politickou mocí v Severním Irsku spousta otázek. Možná tou nejvýraznější je, nakolik je systém, v němž se nutně musejí domluvit republikáni a loajalisté, do budoucna udržitelný. Vzestup DUP jako hlasu unionistů v předcházejících letech totiž paradoxně neodráží rostoucí sílu zastánců svazku se Spojeným královstvím. Stačí připomenout, že zatímco DUP prosazovala brexit, severoirští voliči – podobně jako ti skotští – se vyslovili proti vystoupení z Evropské unie. Geoffrey Bell, který se vztahy Belfastu, Londýna a Dublinu dlouhodobě zabývá, v knize The Twilight of Unionism (Soumrak unionismu) ilustruje, že rozdílné postoje k brexitu vytvářely hlubší a hlubší propast mezi severoirskými monarchisty a DUP.


Česko - Severní Irsko: poslední rozloučení? 14. 10. 2009 — Do baráže vede cesta v případě, že porazíme Severní Irsko a Slovinci nezvítězí v San Marinu. Budete fandit s


V Severním Irsku poslanci hlasovali sice zatím jen pětkrát, bez předsedy – na němž se musejí domluvit oba dominantní tábory, tedy unionisté i republikáni – jsou ale už od května minulého roku. Zatímco ve Spojených státech politický provoz ve Washingtonu pokračuje dál, pro Severní Irsko představuje dlouhodobá absence předsedy parlamentu výraznější problém. Bez šéfa shromáždění totiž nelze utvořit kabinet. V této částí Spojeného království tedy už od května panuje bezvládí.


Jenže přišel květen 2022 a parlamentní volby. DUP v nich pohořela. Vůbec poprvé v historii zvítězila katolická republikánská strana Sinn Féin. Její severoirská předsedkyně Michelle O'Neillová okamžitě prohlásila, že přelomový výsledek zahajuje novou éru pro region a že je čas pro „zdravou debatu“ o směřování ke sjednocenému Irsku. BlokádaNa něco takového DUP, která prosazuje svazek s Británií, nemohla přistoupit. Navíc je jí trnem v oku severoirský protokol, kvůli kterému se region ocitl ve středobodu mnohaletého komplikovaného brexitového sporu mezi Londýnem, Bruselem, Belfastem a Dublinem.


Na čtvrté místo ztrácí Češi šest bodů. Top 4 zajistí postupuje do winner's bracketu další fáze, pátý a šestý tým pak do loser's bracketu. Druhý hrací den začíná v sobotu od 17:00, přímý přenos bude k dispozici na Twitch kanále eRepre. TýmV-R-PBody1. Švýcarsko6-2-0202. Španělsko4-4-0163. Norsko4-3-1154. Irsko4-2-2145. Kypr4-0-4126. Rumunsko3-2-3117. Česko2-2-488.


Trvalo poté tři roky, než poslanci opět usedli do lavic. Úřední správci ale mezitím schválili například kontroverzní projekt spalovny odpadů. Případ skončil u soudu a ten jasně řekl, že úředníci nemohou činit ministerská rozhodnutí. Úředníci by zkrátka měli dohlédnout pouze na standardní provoz a „rozsvícená světla“, vysvětlil bývalý vedoucí státní správy David Sterling. Předchozí bezvládí podle něj vedlo k „úpadku a stagnaci veřejných služeb“. Severní Irsko přitom momentálně – podobně jako jiné části Spojeného království a země Evropy – čelí například energetické krizi nebo napnutému stavu britského zdravotnického systému.


Po remíze s Norskem následovala prohra proti Kypru. První triumf přišel až v duelu proti Slovinsku, které Češi přehráli s přehledem 4:1. Ani proti Španělsku se nakonec nepodařilo vedení udržet. Po pauze Češi nestačili na Irsko, tříbodový zisk pak zhatila 88. minuta proti Švýcarsku. Na závěr prvního hracího dne si zlepšili náladu vysokou výhrou 9:0 nad Severním Irskem. „Nebylo asi štěstí, doufám, že zítra to prolomíme a bude to lepší. Top 4 by byla super, ale když to nepůjde podle plánu, tak si myslím, že budeme rádi za top 6, “ hodnotil situaci národního týmu po posledním utkání Dominik Čermák.


[[[ŽIVÝ PŘENOS TV]]@] Česko Severní Irsko koukněte se V posledních letech to poznali třeba Anglie, Španělsko, Polsko nebo Slovinsko. Dosud se svěřenci Nigela Worthingtona spoléhali na kolektivnější pojetí a


[[[živý přenos tv<<]]!!] Česko Severní Irsko přenos živý 18 (živý sport##) Lotyšsko Slovinsko přenos živý 19 května 2023cz Následně [[[ŽIVÝ PŘENOS TV*]'']] Česko Slovensko koukněte se živě 20[živý přenos]


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page